Til alle jer fra TST Gymnastik

I nyhedsbrevet fra gymnastik kan du læse om vores fantastiske gymnastikdag, hvor vi tog vores nye airtrack i brug. Du kan også se hvordan du gør, hvis du eller dit barn gerne vil starte på et af vores hold. Og så har vi datoerne for generalforsamling og forårsopvisning klar.

Gymnastikdag – en fantastisk lørdag!
Lørdag den 8. november afholdt vi årets gymnastikdag, og det blev en stor succes med masser af glade gymnaster og forældre. Vores nye airtrack kom i brug for første gang, og sammen med alle vores andre redskaber skabte den rammerne for en dag fyldt med sjove lege, flotte spring og masser af smil. Vi havde endda besøg af Billie, som var med til at gøre dagen ekstra festlig.

En stor tak til alle jer, der deltog – og en særlig tak til jer, der hjalp med at stille redskaber op eller bagte kage. Uden jer var dagen ikke blevet den samme!

Også en stor tak til Peter Grosen Andersens Mindefond og DIF og DGI’s foreningspulje for bidragene til vores nye airtrack. Den er allerede et kæmpehit blandt små som store medlemmer!

Vil du gerne gå til gymnastik?
Til januar åbner vi for tilmelding til de hold, hvor der er blevet ledige pladser.
Hvis du – eller dit barn – gerne vil starte til gymnastik, så hold øje med vores hjemmeside tstgymnastik.dk, når vi kommer ind i det nye år.

Vigtige datoer
📅 Generalforsamling i TST Gymnastik
Torsdag den 26. februar kl. 19.00 – Store Mødelokale

📅 Forårsopvisning
Lørdag den 25. april – Hal 1