Resultat

Hej krolfere

Så fik vi kåret Aarhus mestrene, som desværre ikke var fra tst, men stort tillykke til Susanne for 2. pladsen og til Hanne for 3. pladsen i damernes række samt til Mogens for 3. pladsen i herrernes række.

Mange hilsner

Bent

                   
                   
    Resultatliste Aarhus Mesterskabet i Krolf 2022 (Damer)    
                   
                   
Placering   Navn   Klub   Runde 1 Runde 2 Total  
                   
1 Inge Kejser   Frederiksbjerg 36 31 67  
2 Susanne Rasmussen   tst   36 32 68  
3 Hanne Jensen   tst   35 34 69  
4 Ninna Hansen   Sabro   38 32 70  
5 Grethe Viberg   Frederiksbjerg 41 32 73  
5 Bente Grænse   tst   34 39 73  
7 Ilse Høyer     tst   43 31 74  
8 Bente Christensen   tst   37 39 76  
8 Tove Olesen   Skelager   42 34 76  
8 Karen Therkildsen   Hammelbanen 36 40 76  
11 Henny Jørgensen   Sabro   37 40 77  
11 Lis Dyhrberg   Sabro   40 37 77  
13 Marianne Nielsen   Ældre Sagen 45 34 79  
13 Alice Sau     tst   43 36 79  
15 Rita Gabel   tst   42 38 80  
15 Dorte Nielsen   Frederiksbjerg 40 40 80  
17 Birthe Laxby   Bøgeskovhus 43 38 81  
17 Annette Bundgaard   Bøgeskovhus 47 34 81  
17 Ingelise Johansen   Ældre Sagen 43 38 81  
20 Kira Hansen   Hammelbanen 41 42 83  
21 Vibeke Thorvaldsen   Ældre Sagen 36 48 84  
22 Jytte Langhoff   tst   47 38 85  
22 Inge Christiansen   Frederiksbjerg 44 41 85  
24 Else Elmose   Ældre Sagen 39 47 86  
25 Lis Stenfeldt   Frederiksbjerg 40 47 87  
26 Tove Damsgaard   Hammelbanen 53 37 90  
27 Birgit Pedersen   Sabro   47 46 93  
28 Else Fuglsang   Frederiksbjerg 44 50 94  
29 Anna Christensen   Skelager   56 40 96  
30 Ruth Iversen   Sabro   60 46 106  
                   
                   

 

                 
                 
    Resultatliste Aarhus Mesterskabet i Krolf 2022 (Herre)    
                 
                 
Placering   Navn   Klub   Runde 1 Runde 2 Total
                 
1 Uffe Baes     Ældre Sagen 31 33 64
2 Bent Sigvardt   Mandeklubben 29 36 65
3 Mogens Grænse   tst   35 32 67
4 Poul Nærum   Mandeklubben 40 28 68
4 Hans Thomassen   Mandeklubben 40 28 68
4 Søren Bomholdt   tst   39 29 68
7 John Jespersen   Bøgeskovhus 36 33 69
8 Hans V. Thorvaldsen   Ældre Sagen 32 38 70
8 Mogens Nyvig   Frederiksbjerg 36 34 70
10 Hans Jørgen Nielsen   Mandeklubben 35 38 73
10 Bent Christensen   tst   41 32 73
10 Erik Pors     Mandeklubben 36 37 73
10 Gert Lang     Frederiksbjerg 39 34 73
14 Freddy Holm   tst   30 45 75
14 Poul Nørskov   Hammelbanen 39 36 75
14 Bent Daggry   Mandeklubben 39 36 75
17 Leif Jensen   Bøgeskovhus 43 34 77
18 Arne Nielsen   Bøgeskovhus 41 37 78
19 Jens Andersen   Mandeklubben 38 42 80
19 Gerd Wolfram   Hammelbanen 40 40 80
21 Jan Mikkelsen   Mandeklubben 40 43 83
22 Jørgen Østergaard   Skelager   36 49 85
22 John Jensen   Frederiksbjerg 42 42 85
24 Wagn Johansen   Ældre Sagen 47 41 88
25 Barner Skov   Mandeklubben 44 45 89
AFBUD Ejlif Andersen   Mandeklubben      
AFBUD Karsten Hare   Bøgeskovhus      
AFBUD John Olsen   Mandeklubben      
AFBUD Niels J. Pedersen   Sabro